Detoxikačné recepty značne uľahčia detoxikáciu organizmu

Každý z nás by mal svojmu telu dopriať aspoň raz ročne kompletnú regeneráciu. Nemáme pritom na mysli rôzne vonkajšie zákroky, akými sú hĺbková starostlivosť o pleť, zmena účesu či iné procedúry. Dnes sa totižto zalievanie bylinkoveho cajubudeme sústrediť na vnútornú očistu tela, akú vám dokáže zabezpečiť detoxikačná kúra. Jej prvé dni možno budú trošku náročnejšie, no výsledok z nej bude stáť určite za to. Pritom nie je potrebné hneď všetko brať čierno a tak, že sa budete musieť v mnohých veciach obmedzovať. Je totižto množstvo potravín a výrobkov, ktoré tejto kúre napomáhajú a sú veľmi lahodné. Ide napríklad o rôzne čaje alebo detoxikačné recepty, ktoré si môžete urobiť aj doma.

Prečo podstúpiť detoxikačnú kúru?

Očista tela je veľmi podstatným úkonom, ktorý by mal podstúpiť skutočne každý. Doslova vám dokáže vdýchnuť nový život, naladiť vás na nové vlny a neraz zlepšuje nielen zdravotný stav, ale aj človeka navonok. Pomocou chutných detoxikačných receptov to nemusí byť také „nechutné“ a namáhavé. Behom roka prichádzame do styku s množstvom škodlivých látok, či už zo vzduchu alebo z jedla. Prirodzenou funkciou tela, konkrétne pečene a čriev je ich automatické vypudenie. Ak ich je však veľa, usádzajú sa, tieto orgány ich nestíhajú triediť a vylučovať. Vtedy je najlepšou pomôckou v očiste tela a prečistení čriev a pečene práve detoxikačná kúra.

Nahromadené toxíny totiž spôsobujú množstvo problémov. Nielenže ovplyvňujú naše nálady, ktoré sú väčšinou pochmúrne, ale dokonca aj zovňajšok a procesy vo vnútri tela. Pokožka a pleť môžu ochabnúť, stratiť farbu, pružnosť, môžu sa rýchlo vysúšať alebo naopak rýchlo sa mastiť. Typickým pre organizmus plný škodlivín je aj problematická pleť – tvorba akné, čiernych bodiek a vyrážok. Obyčajná, pomerne jednoduchá a správne vykonaná kúra na báze domácich prírodných detoxikačných receptov začne riešiť všetky tieto problémy. Okrem nich aj množstvo ďalších.

Škodliviny v tele vás totiž rýchlo unavujú, to znamená, že sa môžete často cítiť unavený a vyčerpaný aj bez vážnejšieho dôvodu. Tie, ktoré sú usadené v pečeni a v črevách zabraňujú vstrebávaniu živín a sťažujú metabolické a tráviace procesy. Prejavuje sa to nafukovaním, hlasným trávením, plynatosťou, problematickým vyprázdňovaním atď. Detoxikačné recepty spustia očistnú kúru najskôr práve v tejto oblasti, takže jej prvé pozitívne dopady pocítite práve v trávení.

Nahromadené toxíny ovplyvňujú aj spaľovanie tukov. To má za následok, že možno bezdôvodne a nekontrolovateľne priberáte. Detoxikačná kúra ich však odstráni a naštartuje aj spaľovanie tukov a tým pádom aj chudnutie.

Kedy sa je najlepšie detoxikovať

Ako sme už uviedli, stačí raz ročne, no pokojne si môžete detoxikačnú kúru prípadne niektoré recepty dopriať aj častejšie. Alebo tomuto režimu prispôsobte zvyšok života. Najznámejší a najodporúčanejší je jarný detox. Je to z toho dôvodu, že jar je znakom prebúdzaním sa prírody zo zimného spánku, do ktorého väčšinou upadáme aj my. Iste, nespíme niekoľko mesiacov vkuse. No práve v zimnom období máme tendenciu poľaviť v zásadách. Hýbeme sa oveľa menej, stravujeme sa viac, častejšie a nezdravo. To má za následok nielen priberanie, ale aj usadzovanie toxínov. Čo tieto spôsobujú, sme si už povedali vyššie. Preto je detoxikačná kúra výborným životabudičom v čase, keď sa prebúdza všetko okolo nás. Chutné prírodné recepty nám môžu len pomôcť.

Detoxikačná kúra pomocou prípravkov a domácich receptov

V očiste organizmu vám môžu pomôcť celé rady produktov. Určite ale nie je vhodné skonzumovať prípadne užívať všetky naraz. Najlepšie je naštudovať si momentálnu ponuku a vybrať si podľa toho, čo vám naj viac vyhovuje a čo sa navzájom nevylučuje. Väčšinou ale siahame po tabletkách na detoxikáciu, ktorých úlohou je pochopiteľne vyplaviť z tela nausádzané toxíny. Takúto istú funkciu majú aj iné prípravky, napr. čaje, nápoje, jedlá, náplasti či iné produkty, ktoré sa väčšinou užívajú priamo. Výnimkou je náplasť, ktorá sa aplikuje na telo.

V detoxikačnej kúre vám môžu pomôcť aj rôzne prírodné recepty na dva bylinkove cajeodstránenie usadených toxínov. Je však na vás uznať, čo je v rámci normy a čo už nie. Niektoré radikálne očisty sa počas niekoľkých týždňov zameriavajú len na jednu, dve maximálne tri potraviny. To je pre ľudský organizmus určite málo. No predsa sú niektorí ochotní takýto šok podstúpiť. Známa je jablková detoxikačná kúra, ryžová, javorová atď. Je lepšie radšej jesť normálne, ale pestro a zdravo, s obmedzení škodlivých látok a do toho užívať niektoré prípravky či už čaje alebo tabletky.

Ak vás zaujíma, aké detoxikačné bylinky krásne očistia vaše telo a môžu byť súčasťou mnohých receptov, odporúčame vám si prečítať článok na https://blog.paleohacks.com/8-herbs-that-detox-your-body-naturally/#.

Zmeňte stravovanie

Základom vyplavenia škodlivín je odstrániť všetko, čo spôsobuje ich usadzovanie a čo je toxické. Znečistený vzduch asi nijako neovplyvníme. No môžeme úplne vylúčiť konzumáciu alkoholu, fajčenie či vyhýbať sa prefajčeným či iným spôsobom znečisteným miestam. Mimo vyhľadávanie čerstvého vzduchu si musíte posvietiť na vaše stravovanie. Detoxikačná kúra začne pôsobiť veľmi rýchlo, ak vylúčite alebo na maximum obmedzíte mastné, vyprážané, údené a sladké jedlá a rovnako aj nápoje.  Mnoho detoxikačných receptov možno nevyzerá lákavo, no ak ich pripravíte správne, nebudete sa ich vedieť dojesť.

Takisto minimalizujte používanie soli, ktorá vášmu telu až tak neprospieva. Zvýšte príjem vlákniny, ovocia a zeleniny, no tie pred požitím poriadne poumývajte. Tie, ktoré kupujeme bežne v supermarketoch sú chemicky postrekované. Dopriať si môžete probiotické výrobky, ale aj biele hydinové mäso, ktoré sa ľahko trávi a organizmus až tak nezaťažuje.

Detoxikačná kúra bude o to príjemnejšia, o čo viac si ju spestríte vlastnými bio receptami. Vytvoriť si môžete aj vlastné čaje z natrhaných alebo vypestovaných byliniek. Alebo si môžete namiešať rôzne nápoje a smoothies z čerstvého ovocia. Ak k nim pridáte napr. ľanové semienka, chia semienka, tekvicové semienka, efekt očisty tým len umocníte. Prečistenie nastane nielen v črevách a v pečeni, ale skutočne v celom vašom organizme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *