Online PZP porovnanie ako rýchle vyriešenie povinnosti

online pzpČím ďalej, tým viac si každý začína uvedomovať dôležitosť tohto zabezpečenia, ktoré chráni účastníkov cestnej premávky. Najprv sa mnohí bránili, že je to niečo, k čomu núti ľudí štát. Štát vás nechce vždy zbytočne oberať o peniaze, a práve PZP je toho dôkazom. Bezpečnosť cestnej premávky, prípadne riešenie vzniknutých dopravných problémov je skutočne dôležité nielen pre plynulosť udalostí a reputáciu štátu, ale aj pre poškodených. Ten, kto riskuje jazdy bez toho, aby si toto zabezpečenie uzatvoril, tomu pravdepodobne dobre neporozumel. Veď za to môžete zaplatiť oveľa viac ako keby ste si uzatvorili online PZP aj na to najluxusnejšie vozidlo. A to hoc aj na rok. Čítajte nás ďalej a dozviete sa všetky podstatné informácie o tomto type zabezpečenia.

Online kalkulačka na výpočet a porovnanie PZP ceny

Vďaka tomuto nástroju ušetríte aj stovky eur, aj hodiny času. Rýchlo, kedykoľvek a v pohodlí domova si viete zistiť všetky vaše výhodné, ale aj nevýhodné ponuky tohto zabezpečenia. Najlacnejšie PZP vás vďaka online kalkulačke určite neobíde, nakoľko vám on-line PZP porovnanie ponúk ukáže vaše viaceré možnosti. Výpočet sa vykonáva na základe parametrov vozidla, ktoré do nej uvediete. Výsledky sa vám zobrazia v priebehu niekoľkých sekúnd po odoslaní vypísaného formulára. Priamo z nich môžete aj o niektorú ponuku požiadať, a to jednoduchým klikom na ňu.

Dopíšete niektoré vaše údaje a na mail vám poisťovňa doručí niekoľko dokumentov. V rámci nich aj dočasná biela karta, ktorá slúži ako doklad o uzatvorenom poistení, ale nakoľko je len v internetovej verzii, je potrebné si ju vytlačiť a nosiť pri jazde v danom vozidle. Rovnako ste dostali aj údaje na zaplatenie, návrh zmluvy a jej podmienky. Platbu je potrebné uhradiť čím skôr. Preto, aby vám daná poisťovňa mohla čím skôr odoslať originál bielej a zelenej karty. A to ešte pred uplynutím platnosti jej dočasnej varianty z mailu.

Prečo teda uzatvárať PZP pomocou kalkulačky? V dnešnej dobe vám určite nemusíme predstavovať, čo to internet je. Či ste mladý, či starší, princípu určite rozumiete. Vďaka nemu si môžete uzatvoriť skutočne všetko, nielen tento typ zabezpečenia. Garantovane ušetríte nielen hodiny času, ale aj stovky eur. Už žiadne ponáhľanie a zbytočné preplácanie, pretože vďaka online kalkulačke si urobíte výpočet ceny a porovnanie najlacnejšieho povinného zmluvného poistenia. Spravte si teda porovnanie ceny na www.uzavripzp.sk .

Koho každého chráni?

Povinné zmluvné poistenie, je zabezpečenie, ktoré chráni v hlavnej miere poškodené osoby resp. tých, ktorým vašim vozidlom spôsobíte škody na majetku alebo na zdraví. Poistné krytie činí až 5 miliónov eur pri poškodení na zdraví. Zároveň až do 1 milióna eur pri poškodení vzniknutom na majetku. Minimálne garantované krytie je možné za príplatok u vybraných poisťovní navýšiť. Pritom, ak si uvedomíte, že za ročné jazdenie s poistením zaplatíte priemerne 100 eur. Pričom online je to menej, behom okamihu vám toto 100-eurové poistné ušetrí aj milióny eur. Je to skutočne dobrý dôvod, prečo si ho zriadiť.

Aby sme to teda zhrnuli a uviedli veci pekne na poriadok, ešte raz zdôrazníme jeden fakt. A síce, že PZP kryje zdravotné a materiálne škody, ktoré by ste vašim pričinením spôsobili neúmyselne iným účastníkom premávky. Nezahŕňa škody, ktoré vašim pričinením spôsobíte sebe. Na druhej strane, ak niekto spôsobí škody vám, máte plné právo na náhradu škody z jeho poisťovne.

Ponuky PZP s havarijným rizikom

Pokiaľ chcete byť chránený aj vy, hoc by ste si zapríčinili škody sám, a základné poistenie to nespĺňa, je potrebné si uzatvoriť havarijné zabezpečenie, čo je alternatíva k havarijnému poisteniu – viac na Uzavripzp. V poisťovniach:

  • Generali,
  • Komunálna poisťovňa
  • a Kooperativa

Úrazsi ich ale nemusíte uzatvárať zvlášť, nakoľko už v ich základných ponukách máte. Zoznam všetkých poisťovní nájdete na stránke Kancelárie slovenských poisťovateľov. Konkrétne pri prvej zmienenej si môžete zvoliť ľubovoľné havarijné riziko, napríklad stret so zverou – https://www.uzavripzp.sk/pzp-stret-so-zverou/. Ostatné dve zahŕňajú krytie vodiča, posádky, batožiny a dokonca aj poškodenie živlom.

Pri uzatváraní povinného zmluvného poistenia online sa môžete presvedčiť o tom, že ceny jednotlivých ponúk sa veľmi líšia a môže to byť skutočne aj v stovkách eur. Pri vyššie zmienených troch špeciálnych ponukách sa pomer kvalita – cena veľmi vychvaľuje. Presvedčte sa o tom aj vy, a to teraz a úplne bezplatne.

Čo sa poisťuje?

PZP môžete uzatvoriť na:

  • auto,
  • motocykel,
  • vozík
  • či dodávku,

ale aj na všetky iné povinne poistiteľné prostriedky, o ktorých viac sa môžete dočítať aj priamo v zákone. Ide napr. o rôzne pracovné a poľnohospodárske stroje, nemotorové návesy a prívesy, ale aj o historické vozidlá, ktoré sa využívajú len sporadicky atď. V skratke sa poisťuje všetko, čo na svoju prevádzku potrebuje platný technický preukaz.

Porušenie zákona je trestné

Nakoľko je povinné zmluvné poistenie zákonné nariadenie, aj v tomto prípade sa jeho porušenie trestá, a to vysokými sankciami. Naše policajné hliadky vám za neplatnú alebo neprítomnú bielu kartu môžu na mieste nablokovať aj niekoľko stoviek eur. Pri posunutí veci na Okresný úrad vás ten môže pokutovať sumou okolo 3 330 eur. A to aj 3 roky po tomto čine. V zahraničí si za rovnakú chybu, ale zelenej karty, zaplatíte aj niekoľko tisícok eur, v horšom prípade vás môžu pripraviť o vozidlo. Nezabúdajte, že pri spôsobení nehody bez platného PZP ste zodpovedný za všetko, čo ste spôsobili sami, a teda aj všetko hradíte. Okrem toho budete musieť zaplatiť pokutu za nerešpektovanie zákona a budete čeliť aj trestnému stíhaniu.

Ak doposiaľ PZP nemáte, nezabudnite, že vďaka kalkulačke si môžete nájsť to najlacnejšie, najvýhodnejšie a najlepšie na trhu. Neoddiaľujte to viac, vec v konečnom dôsledku za to môžete zaplatiť jedine vy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *