Zdravie si môžete napraviť aj schudnutím

Kto sa môže v dnešnej dobe pochváliť ideálnym zdravotným stavom? Či už vás trápi trávenie, vysoký tlak, bolesť chrbta alebo krížov, alebo je vašim vreckovky, caj, okuliarezlozvykom fajčenie, naznačuje to, že asi na tom nebudete úplne stopercentne. Pokiaľ sa ale situácii neprispôsobíte a budete s ňou chcieť niečo urobiť, šanca, že sa všetko zlepší a zdravie sa vám prinavráti, je veľmi vysoká. Bude to chcieť len niekoľko dní sebazaprenia, potom to už pôjde ľahšie. Rôzne zdravotné komplikácie nám v tele vznikajú z rôznych dôvodov. Málo sa hýbeme, stravujeme sa nezdravo, máme zlé zlozvyky…a práve tieto veci je potrebné zmeniť. Väčšie problémy si začíname všímať vo vyššom veku, no vyvíjajú sa už v mladosti. Preto je dobré rešpektovať zdraviu prospešné veci už vtedy.

Odopieranie nezdravej stravy a fajčenia je prospešné

Odopieraním nezdravých jedál si človek precvičuje nielen silnú vôľu, ale ja svoje zdravie. Ak z potravy vylúčite sladkosti, biele pečivo, mastné, slané a vyprážané jedlá, fastfoody, bublinkaté sladené vody, vo vašom tele to urobí veľkú revolúciu. Prirodzene sa spustí detoxikácia, známa aj ako detoxikačná kúra alebo očista tela. Teda za predpokladu, že ju podporujete prijímaním veľkého množstva ovocia a zeleniny. Okrem toho jej prospieva aj celozrnné pečivo alebo produkty z celozrnnej múky, ak sú vyrobené po domácky. Rozhodne nemožno zabúdať na pravidelný pitný režim, ktorý pomáha z tela odstraňovať nahromadené toxíny.

Škodliviny sa do nás dostávajú stravou, nápojmi, ale aj obyčajným dýchaním (smog, cigaretový dym, varenie…). Ak je ich priveľa, telo ich nestíha samo vylučovať, usadzujú sa, čo ovplyvňuje zdravie a funkciu niektorých orgánov. Okrem iného to podporuje skladovanie tukov, čo sa môže prejaviť pomerne rýchlym priberaním. Najviac postihnuté sú črevá, pečeň, pľúca, srdce, ale aj celý krvný obeh či iné orgány. Celá očista by mala trvať aspoň dva týždne a absolvovať ju je potrebné aspoň raz v roku. Pokiaľ potrebujete nejakým spôsobom podporiť vyplavovanie toxínov, zakúpiť si môžete napr. tabletky na detoxikáciu. Samé od seba, bez vášho úsilia ale fungovať nebudú. Vašu snahu ale dokážu umocniť.

Jednou zo zásadných životných zmien v detoxikácii je, aby ste sa zbavili alkoholu a fajčenia. Prestať fajčiť pre vaše telo znamená, že dostane novú šancu. Organizmus sa z tohto zlozvyku dokáže spamätať pomerne rýchlo, no prvé dni budú komplikovanejšie. To asi tuší každý, kto sa už niekedy pokúsil tejto neduhy zbaviť. Vďaka odopreniu si tejto činnosti si ale pomerne rýchlo môžete prečistiť krvný systém, pľúca a pečeň. Prinavrátite si farbu v tvári a nebudete sa tak vysušovať. Prestať fajčiť za pomoci napríklad náplastí, tabliet, sirupov alebo kvapiek môže byť pre niekoho (kto má slabú vôľu) jednoduchšie. Obsahujú také zložky, ktoré vašu potrebu po nikotíne znižujú.

Ak máte vyššiu váhu, schudnutie môže upraviť váš vysoký tlak či iné bolesti

S nahromadením toxínov sa spája aj nahromadenie a slabšie spaľovanie tukov, rovnako aj spomalenie metabolizmu. To má za príčinu zvýšenie váhy. Z toho zasa pre vaše zdravie plynú iné problémy, ktoré môžu ovplyvniť funkciu srdca (spôsobovať vysoký tlak), ale aj iných orgánov, tlačiť na kĺby a väčšou záťažou spôsobovať bolesť chrbta a krížov. Preto je dobré nielen pre vašu fyzickú kondíciu a váš výzor, ale aj pre celkový zdravotný stav, aby ste svoju váhu nebrali na ľahkú váhu a pustili sa do chudnutia.

Jedným z najlepších začiatkov toho, ako schudnúť, je začať proces beziaci muzdetoxikáciou, ktorá pomaly odstráni toxíny. Tým zlepší činnosť celého organizmu a pomôže vám ľahšie spaľovať tuky a formovať postavu. Vďaka nej je možné schudnúť aj niekoľko kíl. Po jej ukončení je ale taktiež potrebné mať prísny stravovací režim a určite nezanedbať ani pohybové aktivity či pitný režim. Tabletky, nápoje alebo rôzne iné produkty na chudnutie vám pomôžu schudnúť viac, no platí to, čo vyššie. Bez vašej snahy ich výsledky neuvidíte, pokiaľ teda nie sú na báze preháňadiel, čo môže natrvalo ovplyvniť vaše črevá.

So znížením váhy môžu mnohí spozorovať zníženie tlaku, a to aj vtedy, ak majú vyšší vek a vysoký tlak ich trápi dlhodobo. Niektorí dokonca už ani nemuseli brať tabletky, ktoré im predpísal lekár, prípadne im výrazne znížil dávku. Na občasné riešenie zvýšeného tlaku, ale aj ako podporná liečba pri chronickom probléme slúžia rôzne prírodné prípravky či už vo forme kvapiek, sirupov alebo kvapiek. Práve tekutejšie formy zvyknú mať rýchlejšie a lepšie účinky a pomôžu skoro okamžite znížiť aj „nárazový“ vysoký tlak a všetky jeho príznaky.

Nadváha ale vplýva aj na mnoho iných zdravotných problémov, ktorú vyúsťujú do bolesti chrbta a krížov. Stlmiť alebo úplne odstrániť ju môžete pomocou gélu, krému alebo masti. K dispozícii sú aj tabletky, no tie neúčinkujú tak rýchlo, ani tak dlho. A dokonca ani nemusia vždy odstrániť celú bolesť. Zatiaľ čo tie produkty, ktoré natierate, natierate priamo na boľavé miesta. Presne tam aj účinkujú a problém odstránia na dlhú dobu, ak nie úplne. Pokiaľ bolesť chrbta a krížov pretrváva, neodkladajte návštevu lekára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *